Przed i po sesji

Czego możesz oczekiwać

Podczas umawiania terminu możesz poinformować mnie o wszelkich życzeniach/ potrzebach/ problemach, nad którymi chcesz podczas sesji popracować. To pozwoli mi się lepiej przygotować. Bezpośrednio przed sesją nie jedz na krócej niż godzinę. Weź ze sobą wygodne, cienkie, luźne ubrania, np. dresy i t-shirt.

Spotkanie rozpoczniemy od krótkiej rozmowy i omówienia planu sesji (ok. 15 min.). Przed rozpoczęciem masażu wyłącz/ wycisz telefon (także wibracje) oraz zdejmij biżuterię. Masaż odbywa się na macie rozłożonej na podłodze. Podczas sesji nie musisz robić nic. Warto natomiast, abyś od czasu do czasu zwróciła/ zwrócił uwagę na to, czy i jak oddychasz. Głęboki, zrelaksowany oddech bardzo wspiera moją pracę. Ale przede wszystkim niczego nie wymuszaj. To ma być Twój czas na relaks i reset, a nie kolejne wyzwanie. Jeśli coś jest nieprzyjemnie bolesne – koniecznie mi o tym powiedz, prawdopodobnie nie jest to przeze mnie zamierzone. 

Po sesji daj sobie chwilę, aby na spokojnie się przebudzić i porozciągać. Ja przygotuję dla nas herbatę i będzie to czas i przestrzeń dla Ciebie (ok. 15 min.) na podzielenie się Twoimi spostrzeżeniami (jeśli będziesz tego potrzebował/a) oraz zadanie mi ewentualnych pytań. Bardzo możliwe, że polecę Ci też wskazane dla Ciebie techniki automasażu lub jedno lub dwa samodzielne ćwiczenia z systemu qigong (ćwiczenia zdrowotne będące częścią medycyny chińskiej), które pomogą Ci kontynuować pracę, którą wykonałyśmy/ wykonaliśmy podczas sesji. Przy wyjściu ureguluj proszę płatność za sesję (bo płatność jest tylko gotówką).

Po masażu najczęściej czuje się spokój, rozluźnienie, błogość. Warto natomiast pamiętać, że po sesji możesz być także rozkojarzona/y. Dlatego jeśli zaraz po masażu wsiadasz do auta lub na rower – prowadź wyjątkowo uważnie. Może Ci towarzyszyć również zwiększona wrażliwość i drażliwość na nadmiar bodźców. Nie jest więc wskazane udawanie się zaraz po masażu w miejsca, gdzie panuje tłok, czy hałas. Umawianie sesji „na styk” z kolejnym spotkaniem, na które musimy pędzić, także nie jest dobrym pomysłem. Umów się najlepiej na dzień, w którym potem będziesz mogła/ mógł dać sobie czas na spokojny powrót do domu, pobycie w ciszy i zintegrowanie doświadczenia. Wiem, że to nie zawsze możliwe, ale tak wygląda scenariusz idealny.  

Koniecznie pij tego i następnego dnia dużo wody! Uwalnianie blokad to fizjologicznie pozbywanie się z tkanek toksyn, które były przyczyną ich zesztywnienia i bólu. Podczas masażu toksyny uwalniane są do krwiobiegu. Dzięki piciu dużej ilości wody i częstemu oddawaniu moczu wydalamy je z organizmu. Jeśli o piciu zapomnimy, następnego dnia zamiast uczucia błogości i rozluźnienia towarzyszyć nam może silny ból głowy, a tego oczywiście nie chcemy.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Przypadki, w których masaż nie powinien być wykonywany:

-gorączka

-ostre, nagłe choroby, takie jak: przeziębienie, grypa, ból gardła, biegunka itd.

-silny ból o podłożu nerwowym lub jeśli brakuje diagnozy, czy ból ma podłoże nerwowe czy mięśniowe

-migrena

-ból brzucha (jeśli nie jest zdiagnozowany)

-zator lub zakrzepica

-zakaźne choroby skóry

Przypadki, w których masaż może być wykonany przy zachowaniu szczególnej ostrożności:

-menstruacja

-ciąża (jeśli nie ma komplikacji)

-ból głowy (jeśli nie jest to migrena)

-kontuzja lub zapalenie mięśnia (przy ominięciu tego obszaru)

-pęknięcie kości lub zwichnięcie stawu (przy ominięciu tego obszaru)

-nadciśnienie, żylaki (przy ominięciu tego obszaru)

Przypadki, w których masaż jest wskazany tylko po konsultacji z lekarką/ lekarzem:

-krótko po operacji

-problemy z sercem, cukrzyca, udar, chroniczne choroby układu krążenia

-nowotwór