O mnie

O mnie

Od dziecka nieodłącznym i centralnym elementem mojego życia był sport i eksplorowanie różnych form ruchu. Pamiętam też, jak od wczesnych lat doskwierały mi godziny w szkolnych ławkach, w których potrzeba ruchu, zabawy i kontaktu z innymi musiała ustępować ślęczeniu w niewygodnej pozycji nad książkami i zeszytami. To odcięcie od ciała, cielesności i dotyku w kulturze zachodniej, zaczynające się już we wczesnym dzieciństwie, tak samo i dziś postrzegam jako ogromny problem, który nie tylko utrudnia realizację podstawowych ludzkich potrzeb, ale też prowadzi do licznych problemów zdrowotnych na masową skalę.

W europejskich kulturach brakuje dotyku terapeutycznego, będącego w Tajlandii pierwszym i podstawowym lekarstwem na wiele powszechnych przypadłości. Wiedza z zakresu masażu i medycyny naturalnej nie jest przekazywana w rodzinach ani w szkołach. Powszechnie obecny na ulicach, w rodzinach i klubach sportowych masaż był więc pierwszą rzeczą, którą pokochałam w Tajlandii, jeżdżąc tam wielokrotnie od 2015 roku. Od wtedy też stało się dla mnie jasne, że moją dalszą przyszłość wiążę z terapeutyczną pracą z ciałem. W latach 2012 – 2016 trenowałam tajski boks, obecnie moje zainteresowania sportowe poszły w kierunku wewnętrznych sztuk walki, thai-chi, bagua i qigong. W moim spojrzeniu na świat i systemie wartości ogromną inspiracją są dla mnie tradycje taoizmu i buddyzmu. Silnych wrażeń sportowych, których także potrzebuję, dostarcza mi obecnie wspinaczka, które najchętniej trenuję w naturze. Uważam, że wszystkie te pasje są dla mnie ogromną inspiracją, źródłem wiedzy i wrażliwości niezbędnej w mojej praktyce masażowej. Centralną częścią mojego życia jest dla mnie weganizm, medycyna naturalna, a także relacje ze wspaniałymi ludźmi, zwierzętami i miejscami – zarówno te trwające od kilkudziesięciu lat, jak i te, które wydarzają się spontanicznie każdego dnia.

 

Wykonuję tradycyjny, terapeutyczny masaż tajski. Praktyka ta jest ważnym elementem tajskiej kultury i jako taka jest w tajskiej kulturze i mentalności silnie zakorzeniona. Z tego względu było dla mnie ważne, aby solidne fundamenty będące punktem wyjścia do dalszego kształcenia, poszerzania i pogłębiania mojej praktyki zdobyć u źródła. Na pierwsze miejsce mojej edukacji wybrałam  szkołę Thai Massage School of Chiang Mai (TMC), certyfikowaną przez tajski rząd, ministerstwo edukacji oraz ministerstwo zdrowia. TMC pozostaje w stałej współpracy z tajskim środowiskiem naukowym i największymi uczelniami medycznymi Tajlandii. 

Ukończyłam tam następujące kursy:

  • Intensive Professional Thai Massage (2016)
  • Thai Foot Reflexology (2017)

 www.tmcschool.co